Výkonnost portfolií Freedom za rok 2021 – Akciové ETF portfolio č.4

Přinášíme výsledky výkonnosti akciového ETF portfolia Freedom č.4. za rok 2021. Portfolio přineslo klientům jako celek velice slušnou výkonnost a výrazně překonalo celoroční inflaci.

Přečíst článek

Vysoká inflace rekordně rozevírá nůžky mezi předčasným a řádným starobním důchodem.

V prvním čtvrtletí roku 2022 bylo v České republice 2 364 429 starobních důchodců. Z toho se více než třetina rozhodla ukončit výdělečnou činnost dříve a pobírá předčasný starobní důchod. Základní charakteristikou předčasného starobního důchodu je jeho trvalé krácení. To znamená, že předčasný starobní důchod zůstane navždy nižší, než jaký by mohl být řádný starobní důchod přiznaný ke dni dosažení důchodového věku. Jaké jsou dopady trvalého krácení?

Přečíst článek

Sázka na jistotu přináší reálnou ztrátu.

Výsledky transformovaných penzijních fondů za rok 2021. Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sází tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, reálně prodělávají až desítky procent, jak vyplývá z přehledu aktuálních výsledků zhodnocení transformovaných fondů za minulý rok, připraveného společností Freedom Financial Services. Klienti transformovaných fondů by měli určitě zvážit, zda se na penzi nezajistit i jinak.

Přečíst článek

Jedete lyžovat do Itálie? Tak pozor. Od 1.ledna platí nová pravidla.

Od 1. ledna 2022 vstoupila v Itálii v platnost nová vyhláška, která se týká turistů, kteří do Itálie přijíždějí za zimními sporty. Lyžařů, snowboardistů a obecně všech lidí, kteří se v rámci svého pobytu v Itálii mohou pohybovat na sjezdovkách.

Přečíst článek

Proč se zajímat o své důchodové pojištění i v mládí? Již během produktivního života můžete přijít

Většina lidí má odvody na sociální (důchodové) pojištění spojeny jen se starobními důchody, a proto se o stav svého pojištění zajímá až s blížící se penzí. Z důchodového pojištění se ale vyplácí nejen starobní důchod, nýbrž také důchody invalidní a pozůstalostní. Případné nedostatky v evidenci ČSSZ či neevidované doby pojištění nás mohou v penzi připravit o nemalou částku. Ještě více však můžeme tratit během produktivního života. Invalidita nás totiž může postihnout kdykoliv. Důslednou kontrolou evidence ČSSZ, ale i základní znalostí zákona, abyste se pokud možno vyhýbali neevidovaným dobám, můžete zabránit nemalým ztrátám. Jak dokládají propočty odborníků, člověk s průměrným příjmem může přicházet o tisíce korun každý měsíc a celkově o miliony.

Přečíst článek

Penzijní fondy v roce 2021: Velký propad u konzervativních fondů, zisk přinesly jen ty „rizikové“

Účastníci doplňkového penzijního spoření, kteří v roce 2021 vsadili na konzervativní fondy nebudou výsledky hospodaření těchto fondů potěšeni. Většina skončila v mínusu. Z aktuální analýzy společnosti Freedom Financial Services vyplývá, že dlouhodobá solidní výkonnost je spojená s vyšším rizikem.

Přečíst článek