Měsíční aktuality z finančních trhů 6/2024

Akciové i dluhopisové trhy zaznamenaly v červnu pozitivní výsledky. Sledované komodity si tak dobře nevedly. Poslední, květnová inflace v ČR je ve výši 2,6 %. Od konce června je úroková sazba REPO stanovena ve výši 4,75 %. Průměrná cena bytu oproti květnu mírně poklesla.

Přečíst článek

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo. Podle čeho vybírat fond nebo portfolio?

Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.

Přečíst článek

Měsíční aktuality z finančních trhů 5/2024

Akciové i dluhopisové trhy zaznamenaly v květnu smíšené výsledky. Dubnový mírný pesimismus z trhů ještě zcela nevymizel. Sledované komodity si vedly také různě. Poslední, dubnová inflace v ČR je ve výši 2,9 %. Od začátku května je úroková sazba REPO stanovena Českou centrální bankou na 5,25 %. Průměrná cena bytu v ČR je na novém rekordu.

Přečíst článek

Co by nemělo chybět ve Vaší životní pojistce?

Životní pojištění je jedním z klíčových finančních nástrojů, který má za cíl Vám a Vaší rodině poskytnout finanční ochranu v případě nepředvídaných životních událostí. I když mnoho lidí považuje životní pojištění primárně jako ochranu v případě úmrtí, existuje několik dalších rizik, která jsou důležitá a měla by být součástí dobře nastavené pojistné smlouvy. V tomto článku se zaměříme na klíčová rizika spojená s životním pojištěním.

Přečíst článek

Měsíční aktuality z finančních trhů 4/2024

Akciové i dluhopisové trhy zaznamenaly v dubnu ztráty. Na trzích se tak po delší době projevil mírný pesimismus. Poslední známá (březnová) inflace v ČR je ve výši 2,0 %, tak jako tomu bylo v únoru. Od 3.5.2024 je úroková sazba REPO stanovena na 5,25 %. Průměrná cena bytu je na historickém maximu.

Přečíst článek

Náhradový poměr – je pro vás důležitý a jak jej správně interpretovat?

V tématech o českých důchodech se často setkáváme s pojmem náhradový poměr. Nejčastěji je vysvětlován jako poměr průměrného starobního důchodu (dále jen „důchodu“) k průměrné hrubé mzdě a je nazýván jako celkový náhradový poměr. Reálně však tento údaj běžnému člověku moc neřekne. Proč je dobré znát svůj vlastní neboli individuální náhradový poměr?

Přečíst článek