Finanční
zabezpečení penze

Odchod do důchodu je jedním z důležitých milníků života. Jak kvalitně penzi prožijeme, záleží na tom, jak kvalitně se na ni připravíme. Naším cílem v této oblasti je zajistit vám dostatek financí, abyste si důchod užili podle vašich představ.

Zjistit víc

Státní zabezpečení penze

Prvním pravidelným příjmem pro většinu lidí v penzi bude starobní důchod. Praxe ukazuje, že kvůli chybám a nedostatkům v evidenci ČSSZ přicházíme zbytečně až o 10 % starobního důchodu, na který máme za své odvody nárok. Prvním krokem bude odstranění těchto chyb a maximalizace vašeho starobního důchodu od státu.

Zpracujeme vám proto Audit státního důchodového zabezpečení. Díky němu odhalíme všechny chyby v evidenci ČSSZ.Pomůžeme vám je odstranit a zvýšit tak starobní důchod. Celkový přínos činí desetitisíce až statisíce korun navíc po dobu pobírání penze.

Čím vyšší důchod od státu získáme, tím nižší částku si budete muset naspořit na soukromém zabezpečení.

Soukromé zabezpečení penze

Co nepokryje státní důchodové zabezpečení, to je potřeba pokrýt zabezpečením soukromým. To musí dorovnat chybějící částku do požadované měsíční částky, kterou budete chtít mít zajištěnu po celou dobu penze.

Aby mohla být tato soukromá renta vyplácena po celou dobu penze, je potřeba si do okamžiku odchodu na penzi vytvořit dostatečnou finanční rezervu. Z této finanční rezervy pak bude měsíčně vyplácena soukromá renta doplňující státní důchod do požadované výše.

Potřebná finanční rezerva na penzi

Jak si vytvořit dostatečnou finanční rezervu na penzi? Existuje celá řada možností využití různých finančních produktů a služeb. Konečný výběr nejvhodnější varianty vychází vždy z finančních možností (disponibilní prostředky), dnes využívaných finančních produktů a času, který zbývá do okamžiku odchodu do penze.

V rámci Privátního finančního auditu vám spočítáme, jakou rezervu si musíte ideálně vytvořit a navrhneme ideální cestu, jak se k ní dostat. S touto novou variantou porovnáme způsob, který byl pro dosažení používán doposud. Obě varianty přehledně srovnáme a vyčíslíme, jak se dařilo daný cíl plnit v minulosti a jak by to mohlo vypadat v budoucnosti, díky navrženému řešení.

Najděte inspiraci

Měsíční aktuality z finančních trhů 10/2024

Uplynulý měsíc dodal smíšené výkony. Dokonce platí, že pokud by nedošlo k oslabení koruny, pak jsou výsledky většiny sledovaných aktiv znatelně záporné. Proti euru je oslabení koruny 0,6 % a proti americkému dolaru jsou to pak celá 3,5 % za říjen 2024.

Přečíst článek

Měsíční aktuality z finančních trhů 9/2024

Po slabém srpnu byla zářijová výkonnost většiny sledovaných aktiv kladná. V minulém měsíci byl hlavním hybatelem pohyb měnových kurzů, který se ovšem do září již tak silně nepropsal. Koruna vůči dolaru mírně korigovala svůj srpnový směr a od začátku roku došlo jen k půlprocentnímu oslabení. Proti euru je oslabení od 31.12.2023 cca 2%.

Přečíst článek

Invalidita může výrazně omezit příjmy. Proč by neměla chybět ve vaší životní pojistce?

Život je plný nejistot a nečekaných událostí, které mohou mít zásadní dopad na naši schopnost pracovat a vydělávat peníze. Jednou z největších hrozeb, které mohou výrazně ovlivnit finanční stabilitu jedince i jeho rodiny, je přiznání invalidity. Invalidita totiž neznamená jen ztrátu zdraví, ale i významný pokles příjmů, který může trvat až do konce produktivního věku. Například u osoby s čistou mzdou 39 570 Kč by invalidní důchod ve III. stupni činil jen 21 678 Kč, což představuje propad o více než 45 %.

Přečíst článek